Trollface

Trollface, známý též jako Coolface či Problem?, je snad neznámější tváří Meme komiksů vůbec. Často se objevuje i na tričkách. Znají jej i lidé, kteří meme komiksy nikdy nečetli.

Historie

Trollface vznikl 19. září 2008. Stvořil jej uživatel zvaný Whynne, aby poukázal jak je směšné bojovat s trollama na diskuzním fóru 4Chan. Podle neověřených informací byla první verze vytvořena v klasickém windowsovském kreslení. Když se tento meme obrázek rozšířil a stal oblíbeným pokusil se Whynne nárokovat svá autorská práva, ovšem nedopadlo to moc dobře. Začali se totiž objevovat obrázky, kde byl Trollface jako vodoznak s podtextem „HEY WHYNNE… U MAD BRO?“

Úplně první komiks, kde se Trollface vyskytl.
První komiks s Trollface

Jak správně Trollface používat

Vzhledem k jeho oblíbenosti má vícero podob. Existuje varianta pro muže i ženu. Klasický komiks byl 4 panelový s dvěma účastníky. Probíhala klasická konverzace, která skončila v 4tém panelu napálením jednoho z nich. Na tomto panelu byl Trollface jako vítěz.

V dnešní době už se obličej používá u jakéhokoliv záškodníka, nemusí se objevit až na konci v posledním panelu. Už od začátku tak může čtenář tušit o koho jde. Běžně se používá i místo tváře zvířete, anebo například jako zamrznutá klika od auta, či část těla.

Trollface by měl být vždy vítězný. Je pravda, že se objevují i komiksy, kde to ve finále schytá, ale vždy si musí zachovat svou tvář. Existují obrázky, kde je dokonce od krve s vymlácenýma zuby. Ovšem vždy Trollface musí zůstat svůj. Například s finální hláškou: „Ale stálo to za to“. Nesmí se měnit na poraženého. Pokud porušíte toto pravidlo tak se před čtenáři ztrapníte. Tak pozor na to.

Nejčastějšími cílem Trollface jsou Okay Guy a Rage Guy.

Zdroje

TrollFace ve vysokém rozlišení

Klikněte na obrázek pro vysoké rozlišení

TrollWoman ve vysokém rozlišení

TrollWoman ve vysokém rozlišení. Klikněte pro zvětšení.

Příbuzné meme

Trolldad
Troll Mother
Melvin Comics / F*CKING MELVIN
Troll Science

Příspěvek byl publikován v rubrice Návody se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Trollface

  1. Pingback: Trollface set I. - Meme Obrázky

  2. Pingback: Trollface set II. - 5 nových meme komiksů s Trollface

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.