Rage Guy (FFFFFUUUUUUUU)

Rage Guy známý též jako FFFFFUUUUUUUU či F7U12 je ten u kterého to vše začalo. Právě on je první postavou Rage Comics, která kdy vznikla a odstartovala šílenství meme komiksů.

Rage Guy je znázorněním člověka, kterému se něco přihodí, co v něm vzbudí obrovský hněv. Výsledkem je výraz, který vidíte na obrázku. Následuje křik a hláška „FFFFFFUUUUUUUUUU-“ a to včetně pomlčky na konci.

Je nutné vzít v úvahu, že Rage Guy byl na počátku a definoval základy celého Rage komiksu. 3 panely s popisem situace a 1 s výrazem. Taková jsou pravidla.

Historie

Rage Guy se narodil v roce 2008. Byl vytvořen v programu MS Paint, tedy klasickém Windowsáckém malování a to jen za použití myši. Jeho premiéra se odehrála na fóru 4chan. A vypadala následovně.

Ano přesně tímto komiksem byla odstartována slavná série, která nám přinesla Trollface, Forever Alone, Okay Guy a spousty dalších postav. Takto začal jeden z nejnovějších a nejrychleji se šířících fenoménu nové doby. Možná právě naprostá jednoduchost a provedení, které je charakteristické nastartovalo další šíření.

Navíc samotný komiks často působil i jako výzva k řešení problému. Stal se způsobem jak spolu komunikovat, jak řešit problém. Něco jako video odpověď na youtube. Jakási meme odpověď, která dostala nazev Ragesolution.

 

Poznáváte tvář na posledním listu? Asi by vás nenapadlo, že je pravděpodobně druhým Rage komiks hrdinou, který kdy byl namalován. No teď už víte odkud Happy guy pochází.

Jak vidíte tak v Ragesolution je vzat původní komiks a mírně přepracován. Je to i ukázka svobody a fungování svobodných licencí v celém Rage komiksu. Prostě něco vezmete, předěláte, přidáte a publikujete.

Operace: Black Rage

Byly to právě autorská práva, která stojí nad jedním z internetových protestů anebo spíše odvetných útoků.

Společnost Hot Topic se rozhodla využít motivu Rage Gay pro své trička. Na Reddit se objevilo téma „So Hot Topic is selling t-shirts with this on them now. ಠ_ಠ“ („Takže Hot Topis teď prodává trička s tímto“). Naštvaní uživatelé Reddit and 4chan se rozhodli že firmu ztrestají pěkně po americku. Z Rage Guy se přes noc stal Race Guy. Komiks, respektive samotný protagonista získal rasistický nádech.

 

Názorné ukázky

Myslím si, že tady konkrétně asi nemá moc cenu cokoliv vysvětlovat do detailů. Klasicky 4 panelový komiks končící s tváří Rage Guy. Preferujte vždy životní zkušenosti, které se mohou stát každému. Čím více lidí se v tom uvidí tím lépe pro vás.

Jak vidíte v začátcích se kreslilo myší a doplňovali obrázky. Žádné generátory neexistovaly 🙂

Důležitý byl hlavně nápad.

Ty nejlepší kousky si můžete dokonce pohlédnout zfilmované.

A aby jsem nezapomněl. Možná jste uvažovali odkud se bere většina výrazů tváří například v RageMaker. No za vším je jeden pokus o animaci tváře Rage Guy.

Takže další tajemství odhaleno 🙂

Šablony k použití

Kvalitní šablona se dodnes nedochovala. Program Kreslení nebyl vždy na takové úrovní jako dnes a tak došlo při převodu do .jpg k poškození.

Originální šablona k Rage Guy

Existuje ovšem i mnoho alternativ a vylepšení. Sice by se neměli používat, ale člověk někdy prostě neodolá 🙂

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Návody se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.