Okay Guy

Okay Guy je části série Rage Comics. Někdy jej také označuje pouze jako Okay. V základní formě se vyskytuje s červeným nápisem Okay a dívá se doprava. Kvůli použitelnosti se však název časem odstranil, aby se tvář mohla dívat i doleva a nebylo nutné předělávat nápis.

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Historie

Okay Guy se objevil v druhé polovině roku 2010. Ovšem přesně se to neví, protože dříve byl používán jako velký smajlík. Například, když vás pokárá moderátor na fóru, tak můžete použít jeho tvář právě s červeným nápisem Okay.

Původní Rage comis se řídil velice přísnými pravidly. Podobně to bylo i u tohoto meme obrázku. Jednalo se tedy o 4 panelový komiks, kde v posledním obrázku byl právě Okay Guy. V té době ještě nebylo na výběr tolik tváří jako používáme dnes, takže se využívaly fotky anebo jiné ručně kreslené komiksové postavy. Docházelo také k různým doúpravám jeho vzhledu.

Několik původních dochovaných komiksů.

Správné použití

Okay Guy je poměrně často používán tvůrci meme komiksů špatně. Důvodem je jeho smutný obličej, který stačí dozdobit vlasy a hned máte osobu, která se jakoby trápí. Ovšem tato tvář meme komiksu ukazuje poraženou osobu.

Další chyba je využití jako stálý vzhled. Je to podobné jako u Trollface. Mělo by se jednat o chvilkový emoční projev. Někdo mu něco provede a postava ve vašem komiksu nahodí výraz Okay Guy. U Trollface se toto ale toleruje, protože za roky jeho existence vzniklo mnoho podkategorií, kde je už dopředu dána jeho úloha.

Příspěvek byl publikován v rubrice Návody se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.