Me Gusta

Me Gusta je jeden ze známých obličejů z rage comic. Patří také mezi jeden z nejvíce graficky propracovaných. Slovní spojení „Me gusta“ pochází ze španělštiny a znamená „mám to rád“. V prvotních dílech se vyskytoval pouze v příspěvcích se sexuálním podtextem, často doslova perverzním. S tím jak se však šířil dále se jeho využívání rozšířilo i mimo sexuální rozměr, často i cíleným komolením. O tom si ale povíme v sekci jak správně jej používat.

Me gusta ve vysokém rozlišení ke stažení

Me gusta ve vysokém rozlišení v původní verzi.

Původ

Me gusta se narodil v 18. břena 2010 a jeho duchovním otcem je Matt Oswald. Právě on jej poprvé nahrál na 4chan a Reddit. Oficiálně se k autorství přihlásil 8. března 2011.

K největšímu rozmachu došlo v prosinci 2010, kdy se doslova rozjela Me gusta mánie. Tento meme obličej začal obsahovat přední příčky v pohlednicových meme generátorech a na velkých fórech, kde se každý den objeví stovky nových komiksů právě tento zaznamenal obrovský nárůst používání.

Příklady použití

Naprosto první Me Gusta komiks od samotného autora. Právě zde je vidět o čem to původně mělo být.

První Me Gusta komiks na světě

První Me Gusta komiks na světě

Ovšem od původních perverzních komiksů se postupně trochu upustilo a v dalších už byl Me Gusta spíše ukázkou nějakého požitku či dobré nekonvenční radosti, kterou běžně sdílíme ale nechlubíme se jí veřejně.

V posledním roce se také začaly objevovat komiksy, kde je Me gusta přejmenován ve finále podle svého zájmu, či zaměření. Zůstává ovšem slovíčko Me a koncovka sta.

Jak správně Me gusta používat

V podstatě jsme si na příkladech uvedli všechny tři použití. Pokud se tuto meme tvář rozhodnete používat tak je třeba si uvědomit, že ve světe je stále ve velké míře považován za „perverzáka“, takže nevhodné použití může mít celkem vážný dopad na výsledek. Pokud to není vašim úmyslem tak jej nedoporučuji rozhodně používat v příběhu s více osobami, zvířaty ani dalšími předměty, které by mohl využít.

Příbuzné meme

V současné době jsou známé dva příbuzné meme a to:

No Me Gusta, který je v podstatě odmítnutím, anebo narušením už probíhající rozkoše.

No me gusta

Pro větší rozlišení klikněte.

Me Gusta Mucho je o stupeň výš než Me Gusta. Dalo by se říct, že se jedná o extrém. Takže pokud byl původní meme „perverzák“, tak tato jeho varianta je extrémní. Pokud jí tedy budete chtít použít, připravte se, že váš komiks taky nemusí vůbec zveřejnit 🙂

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Návody se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Me Gusta

  1. Derpina napsal:

    me gusta, me zeusta, me buzna, me boobsta. hustý 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.