I Lied

I lied je jedna z mladších tváří rage comics. Znázorňuje poměrně důmyslně propracovaný obličej, doslova s ďábelským výrazem. Na rozdíl od ostatních je pro něj specifická modrá barva. Často je na černém anebo tmavomodrém pozadí a zabírá celkem dva panely.

Historie

Podle všeho se první I lied objevil na Reddit 10. března 2012 v komiksu nazvaném „I was way evil back then“ (Býval jsem tehdy tak zlý) v sekci f7u12 (Rage Guy). Získal 8753 hlasů, což mu stačilo, aby se stal dostatečně slavným. Prošel několika úpravami, než tvář získala finální podobu. Tedy spíše několik finálních podob.

Úplně první I lied komiks

Jak vidíte úplně první komiks byl celkem hezké umělecké dílo.

Na rozdíl od většiny tváří Rage comics, které vznikly svým způsobem náhodně a jsou originální, je I lied inspirován už existujícími postavami. Jedná se vlastně o ukázkový příklad záporné postavy, která poté co nesplní slib řekne: „Lhal jsem“, přitom zahřmí a na tváři se objeví zlověstný škleb.

Odkaz na I Lied

Pár charakteristických ukázek.

Ukázka komiksu I lied

Ukázka komiksu I lied

Ukázka komiksu I lied

Ukázka komiksu I lied

Použití

I lied se dá použít více způsoby. V klasickém stylu podobně jak je to vidět na ukázkách, jako pohlednice anebo jej prostě nalepit na nějaký už hotový obrázek, většinou fotografii. Můžete vzít například fotku, kde politici před volbami něco slibují a použít jej.

Jak jistě sami uznáte udělat komiks s I lied je poměrně jednoduchá záležitost. Ovšem to pravé mistrovství je přidat takový závěr, který bude překvapivý pro čtenáře a nebude jej nikdo očekávat. Chce to prostě dobrý nápad.

Obrázky I lied

Pokud si dobře pamatuji tak v klasickém RageMaker tento meme není. Připravil jsem si pro vás dvě nejpoužívanější varianty. Stačí kliknout a stáhnout.

Originální I lied ve vysokém rozlišení

Pro větší rozlišení klikněte na obrázek.

Následující varianta je vyřezaná alternativa. V lepším rozlišení jsem jí bohužel nesehnal.

I lied druhá verze

A tady už je alternativní, který je ideální pro vytváření pohlednic. Vzhledem k požitým barvám je ideální bílé písmo s černým orámováním.

Alternativní I lied pro vytváření pohlednic.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Návody se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.