Forever Alone

Forever Alone je meme, který se vyskytuje jak ve vícepanelových komiksech tak i jako součást jednoho obrázku. Ve většině případech charakterizuje člověka, který byl odvržen životem, aby zůstal navždy sám. Ovšem najdeme jej i v komiksech, kdy si snaží svou samotu vynahradit.

Obecně patří Forever Alone mezi oblíbené meme, které využívají i některé společnosti jako postavy pro svou reklamu.

Klasická podobizna Forever Alone. Pro větší rozlišení klikněte na obrázek.

Historie

Forever Alone je považován za jednoho z prvních komiksových meme charakterů patřícího do Rage Comics. Odborníci na meme se domnívají, že se narodil 28. března 2010, kdy se objevil na FunnyJunk v komiksu „April Fools“

V tomto komiksu jej také vidíme v druhé variantě jako smějícího se.

V půlce roku 2010 byl stále více používán, i když s notnou dávkou změn a úprav vzhledu. Stal se velice oblíbeným zvláště kvůli vtipům, které obsahují různé dvojsmysly.

Honey = med a zároveň miláček

Dá se říct, že tento druh fórků přetrvává dodnes. U nás je oblíbená varianta „Ahoj zlato“, „Čeká na mě Mila (čokoláda)“ atd.

Na podzim 2010 už si Forever Alone všímají i velká média. Počet obrázků s tímto pojmenováním na službě Tumblr přesahuje 50 tisíc.

V roce 2011 se začínají šířit obrázky, kde jednotlivé tváře z Rage Comis jsou „nalepené“ na jakékoliv obrázky, čímž jim přidávají emoce anebo poukazují na chyby.

V listopadu 2011 se dokonce Forever Alone objevuje v reklamě od Sony Ericsson.

Jak správně Forever Alone používat

Tady to budete mít jednoduché. Protože tento meme charakter je jasně definovaný, jako člověk, který je sám, outsider. V komiksu může vystupovat neutrálně a v momentě, kdy jej někdo uzemní promění se jeho tvář na Forever Alone. Druhá varianta je s jasně definovaným tématem. Už od začátku bude jasné o koho jde a za celou dobu se nezmění.

Zkušenější tvůrci meme komiksů jej používají jako kulisu k doladění scény. Například vše se odehrává ve třídě. V lavicích sedí různé tváře vedle sebe. V poslední lavici je jen jeden žák a to Forever Alone. Obecně vzato by jste měli být schopní vytvořit třídu, tak aby čtenář dokázal poznat charakter každého ze žáků. Ovšem to už vyžaduje nějakou tu zkušenost i od samotného čtenáře. Nebojte se jej ale využívat, kdykoliv se to hodí.

Nejčastější chybou nováčků je nepochopení tohoto charakteru. Mylně jej podle vzhledu považují za tlustou osobu či ajťáka. Od toho tu ale máme jiné charaktery.

Další chybou je nechat jej vyhrát. Setkal jsem se s pár pokusy, kdy bylo lidem této postavy líto, ovšem reakce zkušenějších čtenářů byla značně negativní. Doporučuji se tomu vyhnout.

Použití na jednom obrázku

Tato varianta je hodně oblíbená jako krátký vtip či postesknutí si. Hodí se například jako reakce na nějakou zprávu v novinách, kde se mluví o tom, že nikdo neunikne, anebo že se to týká všech.

Pro generování můžete použít memegenerator.net/Forever-Alone Má velkou výhodu v tom, že zároveň bude i vaše meme experimenty hostovat, takže je nemusíte nikam nahrávat.

Zdroje

Klasická varianta ve vysokém rozlišení je na začátku článku.

Šťastná varianta ForeverAlone, než zjistí, jak je to s ním doopravdy. Pro větší rozlišení klikněte.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Návody se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.