Bitch Please

Bitch Please, někdy též označována jako „Fuck That Guy“, „Asian Laughing Guy“ anebo „Dumb Bitch“, je tváří profesionálního basketbalisty Yao Minga, který předvedl tuto grimasu úplně náhodně na konferenci v květnu 2009, kdy jej jeho týmový kolega Ron Artest rozesmál. Jednalo se o naprosto spontánní smích.

Samotná kresba nevznikla přímo s videa, ale z fotky, kterou vytvořil fotograf zhruba v 0:17. Když se detailně podíváte na video uvidíte i záblesk.

Oficiálně se však meme Bitch Please objevil až 11. července 2010 na Reddit. Autorem je člověk vystupující pod přezdívkou downlow, který vytvořil velké množství kreseb, ovšem žádná z nich se neprosadila tak jako právě tato. Právě on potvrdil, že na kresbě je opravdu Yao Ming na konferenci v květnu 2009.

V říjnu 2010 byla tvář oficiálně zařazena do rage comic jako Asian Laughing Guy pod zkratkou Al G.

Používání

Užití meme Bitch Please bylo už od počátku různorodé. Za celou svou existenci kopírovalo určité fáze vývoje a oblíbenosti v samotných komiksech.

Například v dubnu 2011 se staly velice oblíbené komiksy, kdy se meme použil po objevení jediného pavouka. Načeš následovala fotka hořícího domu, aby bylo docílení zničení hrůzostrašně vypadajícího arachnida. Tady je první první z celé série.

Využití meme Bitch Please v kombinaci s pavoukem.

Od března 2012 byl zaznamenán nárůst využívání tohoto meme u lidí jako profilové fotky na Facebooku. Právě díky tomu došlo i k rozmachu meme komiksů jako takových.

Správně se toto meme využívá ve formě „Kašlu na to …“, „Ale koho to zajímá …“ popřípadě jako zamaskování lži či svedení problému na někoho jiného (prostě vyvléct se z trapné situace). Nesmíme zapomínat i na škodolibost, k jejíž znázornění se Bitch Please využíval zvláště dříve. Jak je vidět použití je docela rozsáhlé. Chce to trochu cviku to správně využít, aby nedošlo k nedorozumění. Ovšem na rozdíl od Me Gusta, vetšinou nehrozí, že si zkazíte jako anonymní autor reputaci 🙂

Ukážeme si pár nejznámějších příkladů.

Bitch Please meme - ukázka trapného momentu a vykroucení se z něj.

Bitch Please meme - Ukázka škodolibosti

Bitch Please meme - ukázka varianty kašlu na to

Zajímavosti

Obličej Yao Minga se pokusilo napodobovat spousta lidí. Jednu dobu to byl doslova sport. Potřebovali jste originální fotku a vedle ní dát svou vlastní, tak aby se mu váš výraz v tváři co možná nejvíce podobal.

Zdroje

Šablona Bitch Please ve vysokém rozlišení

Tady je originální šablona, kterou můžete použít. Klikněte na obrázek pro vysoké rozlišení.

Existuje i opačná varianta, která se nazývá „Fuck No Guy“. Její využití je o trochu náročnější. Můžeme si jí probrat v některém z dalších dílů.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Návody se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.